«Այն, որ ԼՂՀ Պաշտպանության բանակի ուժերը ոչնչացրել են անօդաչու ինքնաթիռ, յուրահատուկ երևույթ է»,- Երևանում մամլո ասուլիսում հայտարարել է ռազմական հոգեբան Արծրուն Հովհաննիսյանը: Նրա խոսքով, նման քայլով հայկական բանակը նոր մեկնարկ է տվել անօդաչու ինքնաթիռների դեմ պայքարին. «Իրականում շատ բարդ է պայքարել անօդաչու ինքնաթիռների դեմ, և դա մեզ համար շատ կարևոր քայլ է»,- ասել է փորձագետը:
Միաժամանակ Արծրուն Հովհաննիսյանը հաղորդել է, որ ադրբեջանական անօդաչու ինքնաթիռը եղել է իսրայելական արտադրության: «Եթե չեմ սխալվում, դա Hermes 450 է, որն արտադրվել է այս տարվա մարտին»,- ասել է նա և հավելել, որ անօդաչու ինքնաթիռներն արժեն 2-18 մլն դոլար: Հայ փորձագետը մեծ ձեռքբերում է համարել այն, որ անօդաչու ինքնաթիռը ոչնչացվել է հայկական արտադրության համապատասխան սարքի կողմից: Դա վկայում է այն մասին, որ Հայաստանը սկսել է օգտագործել իր պոտենցիալը զինամթերքի մշակման ոլորտում: Այդ առումով նա նշել է, որ բացառված չէ, որ ապագայում երկիրը զենք կարող է առաքել տարածաշրջանի այլ երկրներ: