Հոկտեմբերի 31-ին «Նովոստի-Արմենիա»-ի գրասենյակում կանցկացվի «Workshop Facebook-ից» տեսասեմինար՝ նվիրված սոցիալական ցանցերում զանգվածային լրատվամիջոցների ինտեգրման հարցերին և այն հնարավորություններին, որոնք Facebook-ը բացում է մեդիա-ընկերությունների համար: Այս մասին տեղեկացնում են «Նովոստի-Արմենիա»-ից։
Զեկուցողներն են՝ Ռուսաստանում Facebook-ի պաշտոնական ներկայացուցիչ Եկատերինա Սկորոբոգատովան, Ռուսաստանում,Լեհաստանում, Կորեայում և Արևելյան Եվրոպայում Facebook-ի միջազգային զարգացման մենեջեր Անժելա Ցեն: Զեկուցողները տեղեկություններ կներկայացնեն այն մասին, թե ինչպես է Facebook-ի օգնությամբ ձևափոխվում հաղորդակցությունը մարդկանց միջև, ինչպես են մարդիկ օգտագործում մեդիա-կոնտենտը, առաջարկում այն իրենց ընկերներին և կիսում ամենատարբեր տեղեկություններն իրենց մասին։
«F8 համաժողովում մենք Facebook-ի հարթակում մի շարք կարևոր փոփոխություններ ենք ներկայացրել։ Այս սեմինարի շրջանակներում մենք կպատմենք, թե ինչը և ինչու է փոխվել, ինչպես կարող են դրա հետ աշխատել մեդիան և գործընկերները», - ասում է Անժելա Ցեն:
Սեմինարը կանցկացվի ռուսերեն և անգլերեն լեզուներով։ Սեմինարն անվճար է: Տեղերը սահմանափակ են, մասնակցելու համար անհրաժեշտ է դիմել «Նովոստի-Արմենիա»-ի գրասենյակ։
Սեմինարը նաև օնլայն կհեռարձակվի «ՌԻԱ Նովոստիի» 70-ամյակին նվիրված կայքում՝ Ria.ru/ria70 և Facebook-ում «ՌԻԱ Նովոստիի» ալիքով: