Հայտնի են դարձել Եվրո-2012 եզրափակիչ փուլի բոլոր մասնակիցները: Եվրոպայի առաջնության վերջին չորս ուղեգրերը նվաճել են Խորվաթիան, Չեխիան, Իռլանդիան և Պորտուգալիան, որոնց դա հաջողվեց երկու անցումային խաղերի համագումարի արդյունքում: Լեհաստանի և Ուկրաինայի թիմերի մասնակցությունը որոշիչ փուլին ապահովված էր, որպես ընդունող երկրների, ևս 10 հավաքականներ ուղեգրերը նվաճեցին ինքնաբերաբար ըստ որակավորման՝ Իսպանիան, Անգլիան, Գերմանիան, Հունաստանը, Դանիան, Իտալիան, Նիդերլանդները, Ռուսաստանը, Ֆրանսիան ու Շվեդիան:
Հավաքականների հայտագրումը հաստատվել է ՈՒԵՖԱ-ում նոյեմբերի 16-ին: Եզրափակիչ փուլի վիճակահանությունը տեղի կունենա Կիևում դեկտեմբերի 2-ին: