26 նոյեմբերի 2011 - 11:34 AMT
Իսրայելը բարձր մարտական պատրաստվածության է բերել Լիբանանի հետ սահմանին տեղակայված զորքերը: Այդ քայլը թելադրված է Սիրիայի շուրջ անկայուն իրավիճակով, գրում են լիբանանյան ԶԼՄ-ները
«Զորքերը պատրաստ են թեկուզ հաջորդ շաբաթ պատերազմ սկսել»,-հայտարարել է թիկունքի պաշտպանության նախարար Մաթան Վիլնան:
Իսրայելի մտահոգությունն աճեց այն բանից հետո, երբ Հեզբոլլահի առաջնորդ շեյխ Հասան Նասրալլան հեռուստատեսությամբ դիմեց ժողովրդին՝ ասելով, որ իր խմբավորումը դիտորդի դերում չի մնա, եթե անբարյացակամ քայլեր ձեռնարկվեն նրա դաշնակիցների՝ Սիրիայի ու Իրանի դեմ: