Հայաստանի նախագահ Սերժ Սարգսյանը Գեղարքունիք և Տավուշ մարզեր իր աշխատանքային այցի ժամանակ մասնակցել է Best Western միջազգային նոր հյուրանոցի բացման արարողությանը Դիլիջան առողջարանային քաղաքում: Ինչպես հայտնեց Best Western Paradise հյուրանոցի գլխավոր մենեջեր Արսեն Բազդասարյանը, հյուրանոցը համապատասխանում է որակի բոլոր միջազգային չափանիշներին և հանդիսանում է լավագույնը այս առողջարանային տարածաշրջանում: “Մենք հպարտ ենք, որ հյուրանոցը կտրամադրի լավագույն ծառայությունները տարածաշրջանում”, հայտարարեց նա:
Best Western Paradise ներդրվել է 7 մլն դոլար: Հյուրանոցը ունի 58 սենյակ: Ցածր բեռնվածության շրջանում հյուրանոցը ապահովում է աշխատանքով 50-70 մարդ, բարձր բեռնվածության շրջանում՝ 120: Միաժամանակ, ինչպես նշեց Բազդասարյանը, աշխատակիցների 90 տոկոսը կազմում են տեղաբնակները:
Best Western-ը աշխարհի ամենամեծ հյուրանցային ցանցերից է, որը գործում է աշխարհի 80 երկրներում և ներառում է իր մեջ ավելի քան 4000 հյուրանոց: Best Western Paradise Հայաստանում ցանցի 3-րդ հյուրանցն է: