22 դեկտեմբերի 2011 - 17:29 AMT
Հեռուստա- և կինոպրոդյուսերների ասոցիացիան նամակ է ուղարկել է ռուսական Vkontakte սոցիալական ցանցի ադմինիստրացիային, որով պահանջում է ցանցից ջնջել ավելի քան 500 ֆիլմ։ Այս մասին գրում է Ria.ru-ն։
Vkontakte-ի մամլո քարտուղար Վլադիսլավ Ցիպլուխինի խոսքով, ցանցի ադմինիստրացիան ուղարկել է իր պատասխանը ասոցիացիային։ Մասնավորապես, առաջարկվել է ինքնուրույն զբաղվել պիրատային բովանդակության վերացմամբ։
«Մենք նաև առաջարկել ենք ասոցիացիային ուղարկել մեզ այն տեսանյութերի հղումները, որոնք խախտում են հեղինակային իրավունքը, որպեսզի մենք կարողանանք ջնջել պիրատային բովանդակությունը»,-նշել է Վլադիսլավ Ցիպլուխինը։
Vkontakte այս նամակին պատասխան դեռևս չի ստացել։ Առաջին անգամ չէ, որ սոցիալական ցանցը բախվում է նման խնդիրների հետ։ Vkontakte-ն ռուսական համացանցում համարվում է ամենաառաջատար սոցիալական ցանցը՝ 30 միլիոն օգտագործողով։