Դեկտեմբերի 19-23-ն ընկած ժամանակահատվածում արտարժույթի ներբանկային շուկայում Հայաստանւ բանկերի կողմից գնվել է 109,471,347 ԱՄՆ դոլար 381.70 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով, եւ վաճառվել 117,604,605 ԱՄՆ դոլար 383.09 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
«ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԵՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ–ում նշված ժամանակահատվածում իրականացվել է 23,830,000 ԱՄՆ դոլարի առք եւ վաճառք 382.83 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Միջբանկային շուկայում իրականացվել է 200,000 ԱՄՆ դոլարի առք եւ վաճառք 382.25 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով, հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի մամուլի ծառայությունը:
Դեկտեմբերի 12-18-ն ընկած ժամանակահատվածում բանկերի կողմից դրամով տրամադրված վարկերի ծավալը կազմել է 31.3 մլրդ դրամ, իսկ ԱՄՆ դոլարով տրանդրավածների ծավածը կազմել է 43 մլն դոլար: