Դեկտեմբերի 27-ին «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում կայացել է 3, 250, 000 ԱՄՆ դոլարի առք եւ վաճառք` 386.56 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 387.5 դրամ:
Դեկտեմբերի 27-ին ԱՄՆ 1 դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 384.50 դրամ` դեկտեմբերի 26-ի համեմատ ավելանալով 0.90 կետով: Միաժամանակ 1 եվրոյի փոխարժեքը կազմել է 502.70 դրամ` ավելանալով 1.63 կետով, իսկ ռուսական 1 ռուբլու փոխարժեքը ավելացել է 0.02կետով` կազմելով 12.34 դրամ: Այդ մասին հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի մամլո ծառայությունը: