Թայվանական սմարթֆոն արտադրող HTC ընկերությունը հայտնել է, որ 2011-ի 4-րդ եռամսյակում գրանցել է եկամտի 25% անկում։ Սա իր շուկայում մրցակցության հետևանքն է։ Այս մասին հայտնում է BBC-ին։
Մաքուր շահույթը նվազել է՝ կազմելով 11 միլիարդ թայվանական դոլար (364 միլիոն ԱՄՆ դոլար) երեք ամսում։ Այս ցուցանիշը 2010-ի 4-րդ եռամսյակում կազմում էր 14,8 միլիարդ թայվանական դոլար։
Վաճառքը դեկտեմբերին ընկել է 20,3%-ով։
Հիշենք, որ հոկտեմբերին արդեն ընկերությունը հայտնել էր, որ 4-րդ եռամսյակում սպասում է ցածր եկամտի արդյունքներ։ Սակայն վերջին արդյունքները ցույց են տալիս, որ HTC-ի 2011-ի ողջ մաքուր շահույթը աճել է 57%-ով՝ կազմելով 62 միլիարդ թայվանական դոլար։