9 փետրվարի 2012 - 10:25 AMT
Moody’s Investors Service (Moody’s) միջազգային վարկային վարկանիշային գործակալությունը Ռուսաստանի երրորդ խոշորագույն բանկին` Գազպրոմբանկին շնորհել է «Baa3» ներդրումային մակարդակի ընթացիկ վարկային վարկանիշը, իսկ Standard & Poor's (S&P)-ը` «ВВ+»:
Գազպրոմբանկը հանդիսանում է համակարգաստեղծ բանկ և կարևորագույն դեր է խաղում իր պետության համար` նպաստելով բանկային հատվածի և տնտեսության զարգացմանն ուղղված կառավարության նախաձեռնությունների իրագործմանը, ինչպես նաև իրականացնում է «Գազպրոմ» ԲԲԸ գործառնական գործունեության բանկային սպասարկումը:
«Գազպրոմբանկ» ԲԲԸ-ն (Ռուսաստան) հանդիսանում է «Առէկսիմբանկ-Գազպրոմբանկի խումբ» ՓԲԸ (Հայաստան) միակ բաժնետերը: