According to Hraparak daily, the resignation of Gyumri Mayor Vardan Ghukasyan will be followed by a “downfall” of his relatives.
The ex-Mayor’s daughter, Manya Ghukasyan is rumored to be quitting the post of N. Tigranyan Art School director.
Ms. Gukasyan was appointed to the post at 22, right after her graduation from Pedagogical University.
When asked to comment on the report, Vardan Ghukasyan’s spokesperson declined to provide information, also noting that she’s no linger employed at the Mayor’s Office.