David Nalbandian, Juan Mónaco, Carlos Berlocq, Horacio Zeballos will perform on February 1-3, with Leo Mayer and Guido Pella to train with the team in Buenos Aires.
According to Nalbandian's official fan blog, Berlocq will probably play the singles while it could very well be David together with Horacio Zeballos for the doubles.
“Without doubt the tie against Germany will be difficult but I trust the team,” Jaite said. “The players are very excited about playing at home and they're motivated to give everything. I trust them completely and the dedication to this dream that we all share.”