Heritage party leader Raffi Hovannisian campaign headquarters announced about the opening of Barev national foundation for democracy development.
“The foundation aims to build a better future for our children,” member of the founding council of Barev foundation Anahit Bakhshyan said.
“The funds donated will strengthen our movement, aiming to build a true democracy in our homeland,” she said.
“BarevFoundation.com or BarevHimnadram.com websites have launched for donations,” the statement issued by the headquarters reads.