May 21, 2013 - 17:50 AMT
Chief coach of Armenia’s U 21 football team Rafael Nazaryan has named the squad to train for 2015 European championship qualifier against Iceland, due on June 6.
The line-up to train for the match was announced as follows: goalkeepers Gor Manukyan, Arsen Beglaryan and Artur Torosyan, defenders: Arman Hovhannisyan, Vaspurak Minasyan, Grigor Hovhannisyan, Taron Voskanyan, Varazdat Haroyan, Aram Shakhnazaryan, Alen Hambadzumyan and Davit Marikyan, midfielders: Karen Muradyan, Narek Gyozalyan, Sargis Shahinyan, Gagik Poghosyan, Nairi Minasyan, Ghukas Poghosyan, Ashot Sardaryan, Davit Minasyan and Andranik Kocharyan, strikers: Sargis Baloyan, Davit Hakobyan and Sargis Adamyan.