July 23, 2002 - 19:13 AMT
PERSONAL REPRESENTATIVES OF PRESIDENTS OF ARMENIA AND AZERBAIJAN ON NAGORNO-KARABAKH CONFLICT SETTLEMENT TO MEET IN PRAGUE JULY 29
The second meeting of the personal representatives of presidents of Armenia and Azerbaijan, deputy foreign ministers of the two states Tatul Margarian and Araz Azimov for the negotiation on the Nagorno-Karabakh conflict settlement will take place in Prague July 29-30. RA MFA press secretary Dzyunik Aghajanian has stated that in her interview with «De-Facto» agency. It should be reminded the close meetings on this level take place on the initiative of the OSCE Minsk group co-chairs on Nagorno-Karabakh.