IDBank will take part in TOON EXPO YEREVAN 2025, the largest and most comprehensive international real estate and construction exhibition in the region, which will be held on September 5-7.
The exhibition gives visitors and participants a unique opportunity to explore the offers of more than 100 companies from the fields of construction, real estate, banking, and supply, and to take advantage of special deals available exclusively during the event.
At its pavilion, IDBank will present a unique offer: customers who apply for a mortgage loan for purchase, construction, or renovation at the Bank’s pavilion during TOON EXPO will receive idcoins in the amount of 1% of the loan approved by the Bank (after tax).
“We have quite diverse and beneficial mortgage loan offers for our customers, which they will be able to explore in detail at our pavilion and receive professional advice. In addition, we decided to present another surprise to those customers who apply for any type of mortgage loan on the spot,” said Artur Kocharyan, Head of IDBank’s Sales and Regional Management Division.
You can also explore the Bank’s full range of mortgage loans here, choose the most suitable option for you, and apply for a loan directly at the Bank’s TOON EXPO pavilion, taking advantage of the exclusive offer.
Visitors to the exhibition will also enjoy another surprise. On September 6, the Armenia–Portugal game will be broadcast on site at the Beer Academy partner pavilion. During the match, by paying with the Idram&IDBank, customers will receive 30% instant idcoin. One customer can receive a maximum of 10,000 idcoins (after tax) during the campaign. More details about the campaign can be found here.
TOON EXPO will be held on September 5, 6, and 7, from 11:00 to 21:00, at the Meridian Exhibition Center.
We would like to remind you that idcoins can be used in the Idram&IDBank application and the Idplus loyalty platform by making a QR payment (1 idcoin = 1 AMD).