An official Armenian delegation led by Secretary of the Security Council Armen Grigoryan will visit Bahrain and Belgium from October 30 to November 3 to participate in international conferences, according to a decree signed by Prime Minister Nikol Pashinyan.
In Bahrain, the delegation will attend the Manama Dialogue, and in Belgium, they will take part in a conference titled “Crossroads of Peace.”
The delegation includes Grigoryan’s assistant Sevak Ghahramanyan and advisors Mikael Avetisyan and Konstantin Ghazaryan.