July 17, 2010 - 13:31 AMT
The Football Federation of Armenia jointly with Antares Publishing House organized a quiz dedicated to 2010 World Cup.
On July 17, the winners received their prizes – cups, T-shirts and tickets for 3 matches to be played by Armenian national football team.
“600 people participated in the quiz, of whom 14 won. One participant not only named the teams to play the final but also predicted the score,” FFA Executive Director Armen Minasyan told a PanARMENIAN.Net reporter.
For his part, Antares President Armen Martieosyan informed that “Football Encyclopedia” and “Pele and Me” books will be published in 2011.