Moscow Dynamo’s halfback Alexander Samedov told about the impression Roman Berezovsky and Balázs Dzsudzsák, who are new to the squad, make on a field.
“Berezovsky is perfectly fit. He is confident of self and makes a good impression. He is an experienced first-class goalkeeper. As to Dzsudzsák, he needs some time to adapt to the new team, his partners, and we make every effort to help him in this,” sport-express.ru quotes Samedov as saying.
Currently Dynamo FC is training in Turkey preparing for the spring part of the Russian championship. The squad will meet with Anzhi Makhachkala for the first official match in 2012 in a fortnight.