PanARMENIAN.Net - From July 1 to August 31, 2026 (inclusive), every day between 12:00 PM and 3:00 PM, you can receive up to 10% instant idcoin when making QR payments with the Idram&IDBank app at selected cafés, restaurants, and bars as part of the "Have Lunch and Get Up to 10% idcoin" campaign. You can find the list of participating partners here.
“Sometimes the best ideas are born not in the office or around the meeting table, but during a break. A cup of coffee, a delicious lunch, a short chat with colleagues, a fresh idea, or simply a few moments away from the daily routine. And when those moments also earn you idcoins, the day becomes even better,” the company said in a statement
You can make QR payments using your linked bank account, payment card, Idram wallet, idplus bonuses, Rocket Line, or Rocket Line 0% as the payment source in the Idram&IDBank app.
Under the campaign, from July 1 through August 31, 2026 inclusive, a maximum cumulative amount of 10,000 idcoin (after tax) may be earned within a single calendar month.
In addition, users who participate in the campaign, are not yet IDBank customers, and become IDBank customers by completing synchronization through the Idram&IDBank app during the campaign period will receive an additional 1,000 idcoins (after tax) within 10 business days after the campaign ends.
After all, pleasant surprises don't always need a special occasion. Sometimes, all it takes is paying with the Idram&IDBank app and enjoying your idcoins.