President expressed condolences to the families of crash victims
PanARMENIAN.Net - President Serzh Sargsyan has expressed his condolences to the relatives of people who died in today's plane crash. "It's hard to find words to console people who lost their loved ones. Expressing sincere condolences, I wish them patience and strength of spirit," RA President's press service quotes Mr. Sargsyan as saying.
Caspian Airlines Company's plane carrying out flight in Tehran-Yerevan direction has crashed today, July 15th. The liner was carrying 154 passengers, including 2 children. According to preliminary data, 40 out of 154 passengers were rA citizens. Among 16 crew members, there were citizens of both Iran and Armenia. None of them survived.