RA Deputy Minister of Diaspora Samvel Petrosyan hands on the score of "Chipolino" ballet to Aram Khachaturyan museum
RA Deputy Minister of Diaspora Samvel Petrosyan hands on the score of Chipolino ballet to Aram Khachaturyan museum