PanARMENIAN.Net - On August 28, Armenian President Serzh Sargsyan arrived in Artsakh on a working visit.
On August 29, NKR and RA Presidents, Bako Sahakyan and Serzh Sargsyan visited educational and cultural institutions in capital Stepanakert.
The Presidents were taken on a tour to the newly built sector of the senior school N11, as well as briefed on the activities of Children's Creativity Center.
Artsakh Republic minister of education and science Vladik Khachatryan, executive director of the Hayastan All-Armenian Fund Ara Vardanyan and other officials were accompanying the Presidents, Central Information Department at NKR President's Office reported.