6 ապրիլի 2020 - 10:58 AMT
Հայաստանում ապրիլի 6-ի առավոտվա դրությամբ կորոնավիրուսով վարակի դեպքերի թիվը հասել է 833 -ի՝նախորդ օրվա համեմատ ավելանալով 11-ով: Այդ մասին ֆեյսբուքյան իր էջում տեղեկացրել է վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը՝ հավելելով, որ, հնարավոր է, դա լավ լուր է կորոնավիրուսի հաղթահարման մասով։
Նա հավելել է, որ ապրիլի 5-ին անցկացված 263 թեստից միայն 11 մարդու մոտ է կորոնավիրուսը հաստատվել:
Փաշինյանը հայտնել է նաև մահվան 1 դեպքի մասին՝ 68-ամյա քաղաքացին երկկողմանի թոքաբորբ է ունեցել` զուգորդվող հիվանդություններով։
Նա նշել է նաև, որ եթե այս հուսադրող տեմպը պահպանվի, գուցե հնարավոր լինի մեկ շաբաթ անց մեղմացնել սահմանափակումները։ Վարչապետը կոչ է արել խստորեն պահպանել պարետատան բոլոր պահանջները և առավել նախանձախնդիր լինել։