8 ապրիլի 2016 - 16:20 AMT
ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինն ԱԽ-ում քննարկել է իրավիճակի կարգավորումը Լեռնային Ղարաբաղում այն ջանքերի համատեքստում, որ ձեռնարկում է ռուսական կողմը: Այդ մասին հայտնել է ՌԴ նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը:
Ըստ նրա, հանդիպմանը մասնակցել են ՌԴ Դաշնության խորհրդի խոսնակ Վալենտինա Մատվիենկոն, ՌԴ Պետդումայի նախագահ Սերգեյ Նարիշկինը, Կրեմլի աշխատակազմի ղեկավար Սերգեյ Իվանովը, Անվտանգության խորհրդի քարտուղար Նիկոլայ Պատրուշևը, ՆԳՆ ղեկավար Վլադիմիր Կոլոկոլցևը և այլոք:
«Խորհրդակցության ժամանակ քննարկվել է ղարաբաղյան հակամարտության շուրջ ստեղծված իրավիճակն այն ջանքերի համատեքստում, որոնք այս օրերին ձեռնարկում է ռուսական կողմը: Շոշափվել են նաև ներռուսական և միջազգային օրակարգի հարցեր»,-ասել է Պեսկովը, հայտնում է ՌԻԱ Նովոստին:
Ընթերցեք նաև. ԵԱՀԿ-ում ՌԴ մշտական ներկայացուցիչ. Ղարաբաղյան հակամարտության կողմերն ուղիղ բանակցություններ պետք է սկսեն