Օհանյան. Ոչ մի թիզ հող չենք տալու Ադրբեջանին
PanARMENIAN.Net - Այն վայրագությունները, որ ադրբեջանական կողմը կատարել է Արցախում` իրականության մեջ համապատասխանում են ցեղասպանության տարրերին: Այսպիսի հայտարարություն է արել ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը՝ Ծիծեռնակաբերդում, հայտնում է Ա1+-ը:
Անդրադառնալով 4-օրյա մարտական գործողությունների դասերին` նախարարն ասել է, որ դրական կողմը մեր զինվորների պատրաստակամությունն էր, իսկ «բացթողումների առումով՝ կատարվել է վերլուծություն, այդ ամենը շտկելու համար»:
Այն հարցին, թե արդյոք Արցախի որևէ տարածք կզիջվի՞ Ադրբեջանին, նախարարը պատասխանել է. «Ի՞նչ տարածքի մասին է խոսքը: Մենք ոչ մի թիզ հող չենք տալու Ադրբեջանին»:
Ապրիլի 23-ին լարված է եղել իրավիճակը Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության հյուսիսային հատվածի՝ Մարտակերտի շրջանում, ավելացել են կրակոցների, ականանետերից կրակոցների թիվը, ասել է Օհանյանը, հայտնում է Panorama.am-ը:
«Սովորաբար, լարվածություն լինում է հիշարժան օրերին, երբ փորձում են ստուգել մեր զգոնությունը»,-նշել է նախարարը: «Այսօր առաջին գծում գտնվող ստորաբաժանումներն իրենց պաշտպանական դիրքերում են, հստակ վերահսկում են իրադրությունը և պատրաստ են ցանկացած գործողությունների»,-հայտնեց Ս.Օհանյանը: Անդրադառնալով լուրերին, թե ադրբեջանական կողմը հայկական տանկ է խոցել, Օհանյանն ասաց, որ դա ադրբեջանական կողմի հերթական բացահայտ սուտն է:
Հայկական կողմն ունի 78 մարտական կորուստ, սպանվել է 4 խաղաղ բնակիչ:
Ընթերցեք նաև. Սերժ Սարգսյան. Հայտարարում եմ ի լուր աշխարհի՝ հայերի բնաջնջում կամ բռնագաղթեցում Արցախում չի լինելու