ԱՄԷ-ում նախագահ Սերժ Սարգսյանը պաշտոնական այցի շրջանակում այցելել է Աբու Դաբիի Սրբոց Նահատակաց հայկական եկեղեցի, «Արա Խանոյան» կիրակնօրյա վարժարան, շեյխ Զայեդ Մեծ մզկիթ և ԱՄԷ-ում ՀՀ դեսպանություն