Երևանում տեղի է ունեցել ԵՄ Խորհրդատվական խմբի Խորհրդի վեցերորդ նիստը` ԵՄ պատվիրակության ղեկավար Դեսպան Ռաուլ դե Լյուցենբերգերի և ՀՀ ազգային անվտանգության խորհրդի Քարտուղար Արթուր Բաղդասարյանի նախագահությամբ