Naregatsi Art Center to host Hand in Hand New Year event for children from orphanages and unprovided-for families
PanARMENIAN.Net - On November 27, Naregatsi Art Center will host Hand in Hand New Year event for children from orphanages and unprovided-for families. The event aims at promotion of communication between children form different social circles.
The program will feature a concert with the participation of a composer Karen Grigoryan and Yerevan State University students, screening of animation films, games and New Year presents.