Նոր երաժշտական սթրիմինգային Apple Music ծառայությունն օրերս ներկայացվեց մշակողների Apple WWDC կոնֆերանսում: Ընկերությունների ղեկավարները հայտարարել են ծառայության բազմահարթակ բնույթի մասին` այն կաշխատի ինչպես Android-ի վրա, այնպես էլ Windows օպերացիոն համակարգերում: Սակայն Android-ի հարթակում հավելվածն անվճար չի լինի:
Անվճար վարկածը` Apple ID լոգինով, հասանելի է դարձնում օգտատերի համար երաժիշտների էջերը Connect-ում, թույլ է տալիս Beats 1 և ռադիոընկերություններ լսել վեց տրեկ բաց թողնելու հնարավորությամբ: Ծառայությունից լիարժեք օգտվելու համար օգտատերը պետք է բաժանորդագրվի 9,99 դոլարով: Android-ի օգտատերերի համար հասանելի կլինի միայն վճարովի տարբերակը:
Ծառայության կատալոգը ներառում է մոտ 30 մլն կոմպոզիցիա: Բացի այդ, Apple Music-ի շրջանակում օգտատերը կարող է երաժշտություն լսել սեփական iTunes գրադարանից: Ծառայությունում հասանելի է նորույթներով կամ օգտատերի ճաշակով կազմված երաժշտության «ցանկը»: Ծառայությունն ինտեգրված է նաև Siri ձայնային որոնման հետ․ օրինակ, օգտատերը կարող է խնդրել Apple Music-ին վերարտադրել նախորդ ամռան կոմպոզիցիաները կամ 1994 թ. դեկտեմբերին չարթերը գլխավորած երգը: