Բելգիայի իշխանությունները ձերբակալել են Բրյուսելի օդանավակայանում և մետրոյում մարտի 22-ի ահաբեկչությունների ևս մեկ ենթադրյալ մասնակցի: Նրան ձերբակալել են Բրյուսելի Ֆորե համայնքում, հայտնում է ՌԻԱ Նովոստին RTBF հեռուստաալիքի վրա հղումով:
Ըստ հեռուստաալիքի տվյալների, դա տեղի է ունեցել մարտի 25-ի վաղ առավոտյան: Ավելի վաղ հայտնի դարձավ, որ ահաբեկչություններին մեղսակցության կասկածանքով մարտի 24-ին վեց մարդ է ձերբակալվել:
Ըստ ԶԼՄ-ների, պարզվել է նաև երկրորդ մահապարտի ինքնությունը, որը պայթեցրել էր իրեն օդանավակայանում: Դա Նաջիմ Լահաշրաուին է, որին կասկածում են մի շարք ահաբեկչություններ իրագործելու մեջ: Նրա ԴՆԹ-ն հայտնաբերվել էր նաև նոյեմբերի 13-ի փարիզյան ահաբեկչությունների ժամանակ օգտագործված պայթուցիկի վրա: Ենթադրվում է, որ հենց նա էր զբաղվում պայթուցիկի պատրաստմամբ: