ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանը քվեարկեց ԱԺ ընտրություններին:
Ընտրություններում գրանցվելու համար օգտագործվող սարքը չճանաչեց Սարգսյանի կենսաչափական անձնագրի տվյալները, ինչից հետո նախագահը տվեց հանձնաժողովի անդամին սովորական անձնագիրը:
Դժվարություններ եղան նաև մատնահետքը նույնականացնելու հարցում. դա հաջողվեց անել մի քանի փորձից հետո միայն:
Լրագրողների հետ կարճ շփման ընթացքում նախագահը հայտարարեց, թե քվեարկելու ժամանակ մտածել է այն մասին, որ խաղաղությունից թանկ բան չկա, ու «ամեն ինչ անելու ենք, որ մեր սահմաններին հանդարտություն լինի, ու այդ սահմանները լինեն անձեռնմխելի»:
Պատասխանելով ՀՀԿ շանսերի վերաբերյալ հարցին՝ նախագահն ասաց, որ շանսեր գնահատելու ժամանակը չէ, այլ՝ քվեներ հավաքելու: