ՀՀ ԿԱ քաղաքացիական ավիացիայի գլխավոր վարչության ղեկավար Տաթևիկ Ռևազյանը PanARMENIAN.Net - ի հետ զրույցում հայտարարեց, որ «Պոբեդա» ավիաընկերությունը չի կասեցնի թռիչքները Հայաստան:
Նա հայտնեց, որ վարչությունը կապ է հաստատել «Զվարթնոց» ՓԲԸ-ի և ՀՀ-ում «Պոբեդայի» ներկայացուցիչների հետ, որոնք հայտնել են՝ շարունակելու են չվերթներ իրականացնելը:
Ռևազյանը հավելեց նաև, որ օգոստոսի 6-ին կհանդիպեն ավիաընկերության ներկայացուցիչների հետ՝ պարզելու համար մամուլում ավելի վաղ տարածված՝ ինքնաթիռների թերլիցքավորումների մասին լուրերի իսկությունը:
Ավելի վաղ ռուսաստանյան ԶԼՄ-ները, իրենց աղբյուրի վրա հղումով, հայտնել էին, որ ավիաընկերությունը դադարեցնում է ՀՀ թռիքչները, ինչը կապված է Գյումրիի օդանավակայանում վառելիքի թերլիցքավորման հետ: