Paper: signatures collected in support of former interior minister
PanARMENIAN.Net - According to Zhamanak paper, a signature campaign is launched in Facebook social network in support of Armenia’s former interior minister and Yerevan mayor Vano Siradeghyan.
Dozens of citizens have already participated in the campaign. However, the initiative has sparked several users’ anger, the paper says.
Certainly, it’s a quite dangerous step, considering the National Security Service’s constant monitoring of the Facebook network including even the private messages, the daily says.