PanARMENIAN.Net - Byblos Bank Armenia has introduced its new Mastercard World card, offering numerous benefits both in Armenia and abroad.
The Mastercard World card is designed for convenient and rewarding shopping and travel. Its key advantages include:
· 6 complimentary access passes to business lounges at more than 1,200 airports worldwide for the cardholder and their accompanying guests
· 6 complimentary access passes to a fast-track security control zone for the cardholder and their accompanying guests
· 1 GB of complimentary data roaming
· 24/7 concierge service
“Mastercard World is a premium card for everyone. With this launch, Byblos Bank Armenia expands the boundaries of premium banking by offering real, tangible privileges available both in Armenia and abroad. The card is designed for active customers who make online and offline purchases, travel frequently and expect more from their bank card,” noted Artur Palikyan, Head of the Bank’s Consumer Banking Department.
The card can be ordered via the Byblos Mobile app. More details are available on the Bank’s official website.