PanARMENIAN.Net - Ameriabank CJSC has assisted the organization of Yerevan-hosted All-Armenian Forum on September 19-20.
550 representatives of 151 Diaspora-based organizations from 46 countries have visited Armenia to participate in the event.
“Ameriabank has assisted the Forum’s organization stressing the importance of strengthening Armenia-Diaspora links and perspectives, as well as formation of new business ties,” the bank’s message reads.
The plenary session of All-Armenian Forum participants and reception on behalf of President Serzh Sargsyan are followed by thematic discussions.