ՆՈՐԱԲԱՑ ԻՆՏԵՐՆԵՏ ՀԱՅԳՈՒՅՑ ՆՎԻՐՎԱԾ ՀԱՅԵՐԵՆ ՄԱՏԵՆԱԳՐՈՒԹՅԱՆԸ
«AITSYSTEMS» ընկերությունը ստեղծել է իր բնույթով եզակի MENQ.AM (http://www.menq.am) Ինտերնետ հանգույց, նվիրված հայերեն մատենագրությանը եւ նրա պատմությանը:
ԵՐԿՈՒՇԱԲԹԻ ՊԱՇՏՈՆԱԿԱՆ ԱՅՑՈՎ ԵՐԵՒԱՆ ԿԺԱՄԱՆԻ ՌՈՒՄԻՆԻԱՅԻ ՆԱԽԱԳԱՀԸ
6 հոկտեմբերի 2001 - 20:02 AMT  12:31 GMT
Երկօրյա այցի ընթացքում կստորագրվեն երեք միջկառավարական համաձայնագրեր
«ԱՌԱԳԱՍՏ» ՍՐՃԱՐԱՆՈՒՄ ԶՈՀՎԱԾ ՎՐԱՍՏԱՆԻ ՔԱՂԱՔԱՑՈՒ ԸՆՏԱՆԻՔԸ ՄՏԱԴԻՐ Է ՓՈԽՀԱՏՈՒՑՈՒՄ ՊԱՀԱՆՋԵԼ ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՆԱԽԱԳԱՀԻ ԱՆՎՏԱՆԳՈՒԹՅԱՆ ԾԱՌԱՅՈՒԹՅՈՒՆԻՑ
6 հոկտեմբերի 2001 - 19:57 AMT  12:31 GMT
Սեպտեմբերի լույս 25-ի գիշերը Երեւանի «Առագաստ» սրճարանում զոհված Վրաստանի Նինացմինդայի շրջանի Ջիգրաշեն գյուղի 43-ամյա բնակիչ Պողոս Պողոսյանի հարազատները մտադիր են Հայաստանի նախագահի անվտանգության ծառայությունից փոխհատուցում պահանջել:
ՀԱՅ ՁԵՌՆԵՐԵՑԸ 3 ՄԼՆ ԴՈԼԱՐ Է ՆԵՐԴՐԵԼ ՏԵՂԻ ՄԱՆԱԾԱԳՈՐԾՎԱԾՔԱՅԻՆ ԱՐԴՅՈՒՆԱԲԵՐՈՒԹՅՈՒՆՈՒՄ
6 հոկտեմբերի 2001 - 19:46 AMT  12:31 GMT
ներդրումներն ուղղորդվել են «Արագած» ջուլհակագործական ֆաբրիկայի, Գյումրիի մանածագործական ֆաբրիկայի ձեռքբերմանն ու վերականգնմանը, ինչպես նա- բամբակագործության վերականգնմանը:
Քենիայում ԱՄՆ դեսպանատան պայթեցման հրամանը արձակվել է Բաքվից
26 սեպտեմբերի 2001 - 05:00 AMT  12:31 GMT
Անցյալ շաբաթ բոլոր ադրբեջանական լրատվամիջոցները ուշադրություն հատկացրին համար մեկ միջազգային ահաբեկիչ ՈՒսամա բեն Լադենի հետ Բաքվի կապերը հաստատող ի հայտ եկած փաստերին: ՈՒշագրավ է, որ այդ սենսացիոն տեղեկությունը հայտնի դարձավ հանրությանը հենց այն ժամանակ, երբ Ադրբեջանը անարդյունք փորձում է մեղադրել Հայաստանի ու Ղարաբաղի միջազգային ահաբեկչությանը մասնակից լինելուն: