ԱՌԱՋԻԿԱՅՈՒՄ ԱՄՆ-Ն ԾՐԱԳՐՈՒՄ Է ԳԵՐՄԱՆԻԱՅԻՑ ԱԴՐԲԵՋԱՆ ՓՈԽԱԴՐԵԼ 15 ՀԱԶԱՐ ԶԻՆԾԱՌԱՅՈՂ
Առկա տեղեկություններով, Ադրբեջանի տարածքում ամերիկյան զորքերը պետք է ապահովեն «Կասպից ծովի հանքային պաշարների մշակման եւ փոխադրման անվտանգությունը»:
ԱՄՆ ՀԱՅ ՀԱՄԱՅՆՔԻ ՀԵՏ ԱՆԿԱՐԱՅԻ ՆԵՐԿԱՅԱՑՈՒՑՉԻ ՀԱՆԴԻՊՈՒՄԱՆ ՆԱԽԱՁԵՌՆՈՒԹՅՈՒՆԸ ՉԻ ՀԵՏԱՊՆԴՈՒՄ ԳԱՂՏՆԻ ՆՊԱՏԱԿՆԵՐ, ՀԱՅՏԱՐԱՐԵԼ Է ԹՈՒՐՔԻԱՅԻ ԱԳՆ ՂԵԿԱՎԱՐԸ
11 հունիսի 2003 - 23:53 AMT  00:48 GMT
Աբդուլլա Գյուլը ասել է դա` մեկնաբանելով նման հանդիպման անթույլատրելիության մասին Ամերիկայի հայ դատի հանձնախմբի հայտարարությունը:
«ՕՐԻՆԱՑ ԵՐԿԻՐ» ԿՈՒՍԱԿՑՈՒԹՅԱՆ ԱՌԱՋՆՈՐԴԸ ՉԻ ԲԱՑԱՌԵԼ ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ԽՈՐՀՐԴԱՐԱՆԻ ԽՈՍՆԱԿԻ ՊԱՇՏՈՆՈՒՄ ԻՐ ԸՆՏՐՎԵԼՈՒ ՀՆԱՐԱՎՈՐՈՒԹՅՈՒՆԸ
11 հունիսի 2003 - 23:22 AMT  00:48 GMT
Արթուր Բաղդասարյանի խոսքերով, փոխխոսնակների պաշտոնները կզբաղեցնեն Հանրապետական կուսակցության փոխնախագահ Տիգրան Թորոսյանը եւ Հայ հեղափոխական Դաշնակցության առաջնորդներից` Վահան Հովհաննիսյանը:
ՌՈՒՍԱԿԱՆ ՎԱՌԵԼԻՔԸ ՀԱՅԿԱԿԱՆ ԱԷԿ-Ի ԲԵՌՆԱՎՈՐՄԱՆ ՀԱՄԱՐ ՆԵՐԿՐՎԵԼ Է ՀԱՅԱՍՏԱՆ
11 հունիսի 2003 - 23:07 AMT  00:48 GMT
ՀԱԷԿ-ի գլխավոր ինժեներ Մովսես Վարդանյանի խոսքերով, ամենամոտ ժամանակներս կսկսվի վառելիքի բեռնավորումը, եւ մոտավորապես մեկ ամսվա ընթացքում կայանը կսկսի գործել:
ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ԽՈՐՀՐԴԱՐԱՆՈՒՄ ՄԵԾԱՄԱՍՆՈՒԹՅՈՒՆ ԿԱԶՄՈՂ ԿՈՒՍԱԿՑՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԸ ՁԵՎԱՎՈՐՈՒՄ ԵՆ ՆՈՐ ԿԱՌԱՎԱՐՈՒԹՅՈՒՆ
11 հունիսի 2003 - 22:05 AMT  00:48 GMT
Հայաստանի հանրապետական կուսակցության, «Օրինաց երկիր» եւ Հայ հեղափոխական Դաշնակցություն կուսակցությունների ներկայացուցիչները այսօր ստորագրել են հուշագիր, որը հաստատում է երկրի կառավարության նոր կազմի ձեւավորման սկզբունքները:
ՀԱՅԱՍՏԱՆՈՒՄ ՄԵԾԱԾԱՎԱԼ ՏՆՏԵՍԱԿԱՆ ԲԱՐԵՓՈԽՈՒՄՆԵՐ ԵՆ ԱՆՑԿԱՑՎԵԼ, ԳՏՆՈՒՄ Է ՔԱՐՆԵԳԻ ՀԻՄՆԱԴՐԱՄԻ ՆԵՐԿԱՅԱՑՈՒՑԻՉԸ
11 հունիսի 2003 - 20:45 AMT  00:48 GMT
«Սակայն երբ երկրի անվտանգությանը սպառնացող գործոնները դեռեւս չեն վերացվել, ապա, իհարկե, արդյունքները չեն կարող առանձնապես տպավորիչ լինել», - ավելացրել է հեղինակավոր տնտեսագետ Անդերս Օսլունդը:
ԱԴՐԲԵՋԱՆԸ ԴԵՄ Է ԶԵՆԻԹԱ-ՀՐԹԻՌԱՅԻՆ ՀԱՄԱԼԻՐՆԵՐԻ ԱՌԵՎՏՐԻ ՎԵՐԱՀՍԿՈՂՈՒԹՅԱՆԸ
11 հունիսի 2003 - 19:50 AMT  00:48 GMT
Մինչդեռ Ղազախստանում կայացած Համագործակցության երկրների պաշտպանության նախարարների խորհրդի մասնակիցների մեծամասնությունը, այն է` Հայաստանի, Բելառուսի, Ղազախստանի, Ղրղզստանի, Մոլդովայի, Ռուսաստանի եւ Տաջիկստանի ներկայացուցիչները հանդես են եկել «Իգլա» եւ «Ստրելա» տիպի ՇԶՀՀ-ի վաճառքի հանդեպ վերահսկողության միջոցները խստացնելու օգտին:
ՊԱՏԳԱՄԱՎՈՐԱԿԱՆ ՄԱՆԴԱՏՆԵՐԻՑ ՀՐԱԺԱՐՎԵԼ ԵՆ 15 ՆՈՐԸՆՏԻՐ ԽՈՐՀՐԴԱՐԱՆԱԿԱՆՆԵՐ
11 հունիսի 2003 - 19:49 AMT  00:48 GMT
Հրաժարվողների թվում են` ՀՀ վարչապետ Անդրանիկ Մանուկյանը եւ պաշտպանության նախարար Սերժ Սարգսյանը:
ՊՈՒՏԻՆԸ ՎԱՎԵՐԱՑՐԵԼ Է ԳՈՒՅՔ ՊԱՐՏՔԻ ԴԻՄԱՑ ՌՈՒՍ-ՀԱՅԿԱԿԱՆ ՊԱՅՄԱՆԱԳԻՐԸ
11 հունիսի 2003 - 19:48 AMT  00:48 GMT
Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը վավերացրել է հայ-ռուսական միջկառավարական պայմանագիրը Ռուսաստանի առջեւ կուտակած պարտքի դիմաց Հայաստանի պետգույքը փոխանցելու մասին:
ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՆՈՐԸՆՏԻՐ ԽՈՐՀՐԴԱՐԱՆԱԸ ՎԱՂԸ ԿՍԿՍԻ ԻՐ ԱՇԽԱՏԱՆՔԸ
11 հունիսի 2003 - 19:47 AMT  00:48 GMT
Խորհրդարանի նոր կազմին ողջույնի ուղերձ կհղեն Հայաստանի նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանը եւ Ամենայն հայոց կաթողիկոս Գարեգին Երկրորդը: