ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՊԱՇՏՊԱՆՈՒԹՅԱՆ ՆԱԽԱՐԱՐՆ ԸՆԴՈՒՆԵԼ Է ՆԱՏՕ-Ի ՀԱՐԱՎԱՅԻՆ ՄԻԱՑՅԱԼ ՀՐԱՄԱՆԱՏԱՐՈՒԹՅԱՆ ՂԵԿԱՎԱՐՈՒԹՅԱՆԸ
26 հունիսի 2003 - 00:25 AMT  03:49 GMT
Հայաստան-ՆԱՏՕ հարաբերությունների հարցերն են քննարկվել այսօր Երեւանում կայացած ՀՀ պաշտպանության նախարար Սերժ Սարգսյանի եւ գեներալ-լեյտենանտ Անտոնիո Կվինտանայի գլխավորած ՆԱՏՕ-ի Հարավային միացյալ հրամանատարության բարձրաստիճան պատվիրակության միջեւ հանդիպման ընթացքում:
ՀԱՐԱՎԱՅԻՆ ԿՈՎԿԱՍԻ ԿԱՅՈՒՆՈՒԹՅԱՆ ԳԼԽԱՎՈՐ ԳՈՐԾՈՆԸ ՀԱՅ-ՎՐԱՑԱԿԱՆ ՀԱՐԱԲԵՐՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԻ ԲԱՐՁՐ ՄԱԿԱՐԴԱԿՆ Է, ԳՏՆՈՒՄ Է ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ԴԵՍՊԱՆԸ
25 հունիսի 2003 - 23:54 AMT  03:49 GMT
Գեորգի Խոսրոեւի խոսքերով, Երեւանը եւ Թբիլիսին մոտեցել են գործակցության այնպիսի մակարդակի, որն ուժերի համախմբման պարագայում կապահովի երկու երկրների ռազմավարական շահերի իրագործումը:
ՀԱՅԿԱԿԱՆ ԳԻՆԻՆԵՐԸ ԱՌԱՋԻՆ ԱՆԳԱՄ ՆԵՐԿԱՅԱՑՎԵԼ ԵՆ ԲՈՐԴՈՅԻ «VINEXPO» ՏՈՆԱՎԱՃԱՌՈՒՄ
25 հունիսի 2003 - 23:34 AMT  03:49 GMT
Երեւանի կոնյակի գործարանի եւ «Վեդի Ալկո» ընկերության արտադրանքը առաջին իսկ օրվանից հարուցել է տոնավաճառ այցելած մասնագետների հետաքրքրությունը:
ԵԽ-Ն ՄՇԱԿՈՒՄ Է ԿԵՆՏՐՈՆԱԿԱՆ ԻՇԽԱՆՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԻ ԵՎ ԻՆՔՆԱՎԱՐՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԻ ՄԻՋԵՎ ՏԱՐԱՁԱՅՆՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԻ ԿԱՐԳԱՎՈՐՄԱՆ ԱՋԱԿՑՄԱՆ ՆՈՐ ԿՈՆՎԵՆՑԻԱ
25 հունիսի 2003 - 23:32 AMT  03:49 GMT
ԵԽԽՎ քաղաքական հարցերի հանձնաժողովի անդամ, շվեյցարացի պատգամավոր Անդրեաս Գռոսը ներկայացրել է պետության կազմում տարածաշրջանային ինքնավարության նոր սկզբունք, որը թույլ է տալիս կառուցողական կերպով կարգավորել հակասությունները կենտրոնական իշխանությունների եւ ինքնավար տարածաշրջանների միջեւ:
ԹԵՀՐԱՆԸ ՀԵՐՔՈՒՄ Է ԱԴՐԲԵՋԱՆԻ ՀԵՏ ՍԱՀՄԱՆՈՒՄ ԻՐԱՆԱԿԱՆ ԲԱՆԱԿԻ ԼՐԱՑՈՒՑԻՉ ՍՏՈՐԱԲԱԺԱՆՈՒՄՆԵՐԻ ՏԵՂԱԲԱՇԽՄԱՆ ՄԱՍԻՆ ՀԱՂՈՐԴԱԳՐՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԸ
25 հունիսի 2003 - 20:26 AMT  03:49 GMT
Բաքվում Իրանի դեսպանատունն այսօր հերքել է Ադրբեջանի հետ սահմանի երկարությամբ իրանական բանակի լրացուցիչ ստորաբաժանումների եւ անվտանգության ուժերի տեղաբաշխման մասին հաղորդագրությունները:
ԵԽԽՎ-ՈՒՄ ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ԼԻԱԶՈՐՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԸ ՉՃԱՆԱՉԵԼՈՒ ԱՌԱՋԱՐԿԸ ՏԱՐԱԿՈՒՍԱՆՔ Է ԱՌԱՋԱՑՐԵԼ ԵՎՐՈՊԱՑԻ ԽՈՐՀՐԴԱՐԱՆԱԿԱՆՆԵՐԻ ՄՈՏ
25 հունիսի 2003 - 20:16 AMT  03:49 GMT
ԵԽԽՎ դիտորդական խմբի զեկուցող Իրժի Յասկերնյան եւ խմբի անդամ Յոզեֆ Յուվիոն նախօրեին իրենց ելույթներում ընդգծել են, որ տվյալ առաջարկը չի համապատասխանում դիտորդական առաքելության գործողությունների տրամաբանությանը:
ԼԵՌՆԱՅԻՆ ՂԱՐԱԲԱՂԻ ՀԱԿԱՄԱՐՏՈՒԹՅԱՆ ՉՀԻՇԱՏԱԿՈՒՄԸ ԵԽԽՎ-ՈՒՄ ՆԵՐԿԱՅԱՑՎԱԾ ԶԵԿՈՒՅՑՈՒՄ ԱՌԱՋԱՑՐԵԼ Է ԱԴՐԲԵՋԱՆԱԿԱՆ ԿՈՂՄԻ ԴԺԳՈՀՈՒԹՅՈՒՆԸ
25 հունիսի 2003 - 20:14 AMT  03:49 GMT
Դրան ի պատասխան ԵԽԽՎ քաղաքական հարցերի հանձնաժողովի անդամ Անդրեաս Գռոսը պարզաբանել է, որ տվյալ հարցով կա ԵԽԽՎ հատուկ զեկուցող եւ Լեռնային Ղարաբաղի հիմնախնդիրը կդիտարկվի առանձին զեկույցում:
ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՆԱԽԱԳԱՀԻ ԱՅՑԸ ՎՐԱՍՏԱՆ ՆԱԽԱՆՇՎԱԾ Է ՀՈՒՆԻՍԻ 27-ԻՆ
25 հունիսի 2003 - 19:03 AMT  03:49 GMT
Վրաստանի ղեկավարության հետ հանդիպումների ընթացքում կքննարկվեն երկկողմ համագործակցության եւ տարածաշրջանային անվտանգության խորացման հարցեր:
ԵՎՐՈՊԱՅՈՒՄ ԲՆԱԿՎՈՂ ԹՈՒՐՔ ՔԱՂԱՔԱՑԻՆԵՐԸ ԿՈՉ ԵՆ ԱՐԵԼ ԱՆԿԱՐԱՅԻՆ ՃԱՆԱՉԵԼ ՀԱՅՈՑ ՑԵՂԱՍՊԱՆՈՒԹՅՈՒՆԸ
25 հունիսի 2003 - 19:02 AMT  03:49 GMT
Եվրախորհրդարանի կողմից առաջին հռչակագրի ընդունման 16-րդ տարելիցի օրը, որ կոչ էր անում թուրքական կառավարությանը ճանաչել Հայոց ցեղասպանությունը, Եվրախորհրդարանի նախագահ Պատ Կոքսին խնդրագիր է հանձնվել «Ցեղասպանության ընդդիմախոսների միությունից», որը ներկայացնում է Գերմանիայում բնակվող թուրք քաղաքացիներին:
ԱՅՍ ԱՆԳԱՄ ԱԴՐԲԵՋԱՆԸ ՉԻ ԿԱՐՈՂԱՆԱ ԽՈւՍԱՓԵԼ ՊԱՏԺԱՄԻՋՈՑՆԵՐԻՑ
24 հունիսի 2003 - 05:00 AMT  03:49 GMT
Ստրասբուրգում սկսվել են Եվրոպայի Խորհրդի Խորհրդարանական Վեհաժողովի ամառային նստաշրջանի աշխատանքները: Մինչեւ հունիսի 27-ը տեւող նստաշրջանի օրակարգում ընդգրկված են այնպիսի հարցեր, որոնք շոշափում են ինչպես Երեւանի, այնպես էլ Բաքվի շահերը: Հայաստանն իրեն հասանելիք քննադատությունն արդեն լսել է: ԵԽԽՎ-ի պատգամավորները նշել են մայիսին տեղի ունեցած խորհրդարանական ընտրություններում տեղ գտած լուրջ թերությունները: Միաժամանակ նրանք ընդգծել են, որ ԵԽԽՎ-ի դիտորդների գնահատականներում անցած ընտրությունները որակվել են որպես «մեկ քայլ առաջ դեպի ժողովրդավարություն»: Հայաստանի հանդեպ պատժամիջոցներ կիրառելու մասին խոսք չի եղել, իսկ հայ պատգամավորների լիազորությունների ընդունման հարցը հետաձգվել է հաջորդ նիստ: Այլ իրադրություն է Ադրբեջանի դեպքում: ԵԽԽՎ-ի բյուրոն մերժել է քաղբանտարկյալներին վերաբերող հարցերի քննարկման հետաձգման մասին ադրբեջանական պատվիրակության խնդրանքը: