ԺԱՄԱՆԱԿԻՆ ԹՐՔԱՑՎԱԾ ՀԱԶԱՐԱՎՈՐ ՀԱՅԵՐ ՎԵՐԱԴԱՌՆՈՒՄ ԵՆ ԻՐԵՆՑ ԱՐՄԱՏՆԵՐԻՆ
«Իմ ծնողները թաքցնում էին իրենց ծագումը, քանի որ Կիլիկիայում հայ լինելը աններելի հանցագործություն էր», ասում է Ռազմիկ Հակոբյանը Կիլիկիայից
«ԵՍ ՉԵՄ ԶԱՆԿԱՆՈՒՄ ԿՌՎԵԼ, ԵՎ ՈՒՐԻՇՆԵՐՆ ԷԼ ՉԵՆ ԳՆԱ», ԱՍՈՒՄ Է ԱԴՐԲԵՋԱՆԱԿԱՆ ԲԱՆԱԿԻ ԲՐԻԳԱԴԱՅԻ ՆԱԽԿԻՆ ՀՐԱՄԱՆԱՏԱՐԸ
18 հունվարի 2005 - 22:04 AMT  22:14 GMT
Նա հիշում է Ղարաբաղում 1992 թվականի ամառային մարտերը: «Այդ մարտերում մեզ անգնահատելի օգնություն են ցուցաբերել հարյուրավոր չեչեն կամավորներ` Շամիլ Բասաեւի եւ Սալման Ռադուեւի գլխավորությամբ»
ԼՂՀ ԿԱՌԱՎԱՐՈՒԹՅՈՒՆՈՒՄ ՇԱՐՈՒՆԱԿՎՈՒՄ ԵՆ ԿԱԴՐԱՅԻՆ ՓՈՓՈԽՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԸ
18 հունվարի 2005 - 21:22 AMT  22:14 GMT
Զբաղեցրած պաշտոնից ազատվել է Լեռնային Ղարաբաղի Արտակարգ իրավիճակների վարչության պետը
ԱԼԲԵՐՏ ԲԱԶԵՅԱՆԸ ՑԱՆԿԱՆՈՒՄ Է ՀՐԱԺԱՐԱԿԱՆ ՏԱԼ
18 հունվարի 2005 - 20:49 AMT  22:14 GMT
«Հանրապետություն» ընդդիմադիր կուսակցության քաղխորհրդի նախագահ Ալբերտ Բազեյանը քաղխորհրդի նիստում խնդրել է պաշտոնաթող անել իրեն
ARMENIAN PEACEKEEPERS DEPARTED FOR IRAQ
18 հունվարի 2005 - 18:52 AMT  22:14 GMT
Defense Minister Serge Sargsian and US Ambassador to Armenia John Evans took part in the seeing-off ceremony.
ՂԱՐԱԲԱՂՈՒՄ ՍՊԱՍՈՒՄ ԵՆ ԵԱՀԿ ԴԻՏՈՐԴՆԵՐԻՆ
15 հունվարի 2005 - 04:00 AMT  22:14 GMT
Հաջորդ ուրբաթ Վիեննայում տեղի կունենա ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների հերթական հանդիպումը, որտեղ պետք է մշակվի ԼՂՀ-ի շուրջ անվտանգության գոտի փորձագիտական նախատեսվելիք առաքելության աշխատանքների պլանը: Հիշեցնենք, որ հունվարի 28-ին հատուկ ստուգող հանձնախումբ է մեկնել ղարաբաղյան ուժերի կողմից վերահսկվող տարածքները, որպեսզի ճշտվեն, թե որքանով են հիմնավոր այդ տարածքներում հայերի զանգվածային տեղաբնակեցման մասին պնդումները: