ԼՂՀ ՔԱՂԱՔԱՑԻՆԵՐԸ ՊԵՏՔ Է ԵՐԿԱԿԻ ՔԱՂԱՔԱՑԻՈՒԹՅԱՆ ԻՐԱՎՈՒՆՔ ՈՒՆԵՆԱՆ, ՀԱՅՏԱՐԱՐԵԼ Է ՂԱՐԱԲԱՂԻ ԱԳՆ ՂԵԿԱՎԱՐԸ
ԼՂՀ քաղաքացիության մասին օրինագիծը քաղաքացիության տրամադրում է նախատեսում Ադրբեջանից արտաքսված հայերին, հայտարարել է Արման Մելիքյանը
ԼՂՀ ԱԳ ՆԱԽԱՐԱՐ. ԱՌԱՆՑ ՂԱՐԱԲԱՂԻ ՄԱՍՆԱԿՑՈՒԹՅԱՆ ԲԱՆԱԿՑՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐՆ ԱՆՀՆԱՐԻՆ ԵՆ
5 փետրվարի 2005 - 19:15 AMT  15:50 GMT
«Հայաստան-Ադրբեջան ձեւաչափը դժվար թե կարելի է անվանել հակաարդյունավետ, սակայն առանց Ղարաբաղի մասնակցության բանակցային գործընթացն անհնարին է»,- հայտարարել է Արմեն Մելիքյանը
ՄԵԿ ՄԱՐԴ ԶՈՀՎԵԼ Է, ԵՐԿՈՒՍԸ` ՎԻՐԱՎՈՐՎԵԼ ԵՐԵՎԱՆՈՒՄ ՏԵՂԻ ՈՒՆԵՑԱԾ ՓՈԽՀՐԱՁԳՈՒԹՅԱՆ ՀԵՏԵՎԱՆՔՈՎ
5 փետրվարի 2005 - 18:45 AMT  15:50 GMT
Երեկ` ժամը 20:30-ի սահմաններում, Երեւանի Արցախ եւ Արին-Բերդ փողոցների խաչմերուկում տեղի ունեցած փոխհրաձգության հետեւանքով հրազենային վնասվածքներով Էրեբունի բժշկական կենտրոն են տեղափոխվել երեք անձ
ՎՐԱՍՏԱՆԻ ՎԱՐՉԱՊԵՏԻ ԱՇԽԱՏԱԿԱԶՄԻ ԱՇԽԱՏԱԿԻՑԸ ՄԱՀԱՑԱԾ Է ՀԱՅՏՆԱԲԵՐՎԵԼ
5 փետրվարի 2005 - 18:08 AMT  15:50 GMT
Ինչպես տեղեկացրել են Վրաստանի ոստիկանության եւ հասարակական անվտանգության գործերի նախարարության մամուլի ծառայությունից, «առայժմ ուսումնասիրվում է ինքնասպանության վարկածը»
ՍՈՒԴԱՆԻՑ ՄԻՆՉԵՎ ՂԱՐԱԲԱՂ
3 փետրվարի 2005 - 04:00 AMT  15:50 GMT
Օրերս Սուդանի խորհրդարանը միաձայն հաստատեց հունվարի 9-ին երկրի ղեկավարի եւ ինքնակոչ Հարավային Սուդանի չճանաչված կաառվարության միջեւ ստորագրված համաձայանգիրը: Հիշեցնենք, որ համաձայն ստորագրված փաստաթղթի, երկրի հարավային մասը կարող է անկախություն ստանալ, եթե բնակիչների մեծ մասը հանրաքվեին «կողմ» արտահայտվեն: Հայաստանի ԱԳՆ հայտարարություն է տարածել, որում ողջունվում է Սուդանի իշխանությունների որոշումը` հիմնված ազգի ինքնորոշման սկզբունքի վրա: «Հուսով ենք, որ այդ համաձայնագիրը խաղաղության եւ բարեկեցությույան նոր էջ կբացի Սուդանի պատմության մեջ»,- ասվում է Հայաստանի արտաքին գերատեսչության մամլո ծառայության տարածած հաղորդագրության մեջ: