Վրաստանը հետաքրքրությամբ է հետեւում Իրան-Հայաստան գազատարի շինարարության ընթացքին
Կարս-Գյումրի-Թբիլիսի-Բաքու երկաթգծի վերաբացումը Կովկասի բոլոր երկրներին թույլ կտա հավասարապես օգտվել տարածաշրջանի տարանցիկ հնարավորություններից, հայտարարել է Հայաստանի վարչապետը
Հունվարի 22-ին Կրեմլի Պետական պալատում տեղի կունենա Ռուսաստանում Հայաստանի տարվա բացումը
16 հունվարի 2006 - 19:17 AMT  21:32 GMT
Ռուսաստանում Հայաստանի տարվա բացման հանդիսավոր արարողությանը կմասնակցեն Հայաստանի եւ Ռուսաստանի նախագահներ Ռոբերտ Քոչարյանն ու Վլադիմիր Պուտինը
Ռ.Քոչարյանն ու Գ.Բեժուաշվիլին քննարկել են Վրաստանում հայկական հուշարձանների պահպանման հարցը
16 հունվարի 2006 - 18:47 AMT  21:32 GMT
ՀՀ նախագահը եւ Վրաստանի ԱԳ նախարարը համոզվածություն են հայտնել, որ երկկողմ գործակցությունն այսուհետ եւս հաջողությամբ կզարգանա
Վ.Օսկանյանն ու Է.Մամեդյարովը Լոնդոնում չեն քննարկելու Ղարաբաղի շուրջ պայմանագրի նախագիծը
16 հունվարի 2006 - 18:37 AMT  21:32 GMT
Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության խաղաղ կարգավորման վերաբերյալ համաձայնագրի նախագիծը կարող է նախապատրաստվել միայն այն դեպքում, եթե պայմանավորվածություն ձեռք բերվի հիմնական սկզբունքների շուրջ, հայտարարել է Յուրի Մերզլյակովը
Քյոլնում հայ ուսանողները բողոքի ցույց են կազմակերպել հայկական խաչքարերի ոչնչացման դեմ
16 հունվարի 2006 - 18:23 AMT  21:32 GMT
Հայ ուսանողները որոշել են նամակներ ուղղել ՅՈՒՆԵՍԿՕ-ին, գերմանական եւ միջազգային այլ կազմակերպություններին ու գերմանական հեռուստաալիքներին` պահանջելով անհապաղ դատապարտել կատարված հանցագործությունը
Հայաստանի եւ Վրաստանի ԱԳՆ ղեկավարները քննարկել են մի շարք տարածաշրջանային խնդիրներ
16 հունվարի 2006 - 18:11 AMT  21:32 GMT
Հայ-վրացական առեւտրատնտեսական կապերի խորացմանը կարող է նպաստել տնտեսապես արդյունավետ տրանսպորտային հաղորդակցության զարգացումը
Որեւէ մեկը չպետք է շահի Հայոց ցեղասպանությունից
16 հունվարի 2006 - 17:57 AMT  21:32 GMT
Հունվարի 13-ին մոտ 1000 ամերիկահայեր բողոքի ցույց են կազմակերպել «Դոյչե բանկ»-ի լոսանջելեսյան գրասենյակի առջեւ
Հայ Դատի Ամերիկայի հանձնախումբը ահազանգել Է ԱՄՆ գլխավոր եկեղեցիներին հայկական խաչքարերի ոչնչացման մասին
16 հունվարի 2006 - 17:30 AMT  21:32 GMT
Նամակները հավելված են DVD-ով, որոնք պարունակում են իրական կադրեր, թե ինչպես են ադրբեջանցի զինվորները ոչնչացնում Նախիջեւանի հայկական գերեզմանատունը
Գազի գնի բարձրացումը չպետք է ազդի Ռուսաստանի հետ Հայաստանի ռազմավարական հարաբերությունների վրա
16 հունվարի 2006 - 17:13 AMT  21:32 GMT
Հայաստանի եւ Ռուսաստանի ռազմավարական հարաբերությունների հիմքում «ընկած են անվտանգության եւ մեր ֆիզիկական պաշտպանության հարցերը», ուստի եւ պետք չէ շտապել, պետք է սպասել գազի գնի վերաբերյալ հայ-ռուսական բանակցությունների ավարտին, հայտարարել է Վ.Օսկանյանը
Վ.Օսկանյան. Հայաստանը ուշադիր հետեւում է ՆԱՏՕ-ին անդամակցելու Վրաստանի ձգտմանը
16 հունվարի 2006 - 17:09 AMT  21:32 GMT
«Հայաստանի եւ Վրաստանի միջեւ որոշ չափով արդեն համագործակցություն է հաստատվել ռազմական ոլորտում»,-հայտարարել է Հայաստանի ԱԳ նախարարը