New website of Armenian President launched
PanARMENIAN.Net - A new official website of the Armenian President has been launched at previous www.president.am address, presidential administration press service said.
The new website is authored by Helix Consulting LLC. As the company director Aram Mkitaryan told PanARMENIAN.Net the website was mainly subjected to design and administrative alterations.
“The new website features the Armenian leader’s visits to Armenia and abroad; it also contains a section on presidential residence complete with pictures, as well as a video section. The website has been integrated with social networks,” Mkitaryan said.
“The website was constructed in line with the law on freedom of information, with measures taken to boost its security,” Mkitaryan said.