PanARMENIAN.Net - Ucom has announced that until June 30 Samsung Galaxy A13 32 GB smartphones can be acquired from the company’s sales and service centers and the online store at just 45900 drams instead of the previous 50900. The smartphone is available in light blue and black colors.
The device features a 6.6-inch Infinity-V screen and four cameras, including a 50 MP main camera, enabling users to capture and enjoy exceptional photos and videos. Memorable moments can be captured using the depth, ultra-wide, and macro cameras. Additionally, the smartphone boasts a large screen and a long-lasting battery, making it an essential component of this affordable device.
"At Ucom, it is always possible to find powerful smartphones at a very reasonable price. These smartphones not only enable you to stay in constant contact with close ones but also offer the opportunity to download and use numerous brain-training applications, such as mathematical puzzles, general knowledge multiple choice questions, and logic quizzes," noted Ralph Yirikian, Director General of Ucom.
The Samsung Galaxy A13 can be purchased online with an installment plan, allowing for a repayment period of up to 36 months.