17 դեկտեմբերի 2001 - 23:24 AMT  18:18 GMT
Ղարաբաղյան հակամարտությունը հրահրվել է Ադրբեջանի կողմից: Դեկտեմբերի 12-13-ը կայացած ԵԱՀԿ մանիտորինգի կոմիտեի նիստում այսպիսի կարծիք է հայտնել Եվրախորհրդի խմբակցություններից մեկի նախագահ Աթկինսոնը:
ՍԵՐԺ ՍԱՐԳՍՅԱՆԸ ԿՄԱՍՆԱԿՑԻ ԵՎՐՈԱՏԼԱՆՏՅԱՆ ՀԱՄԱԳՈՐԾԱԿՑՈՒԹՅԱՆ ԵՐԿՐՆԵՐԻ ՊԱՇՏՊԱՆՈՒԹՅԱՆ ՆԱԽԱՐԱՐՆԵՐԻ ԽՈՐՀՐԴԻ ՆԻՍՏԻՆ
17 դեկտեմբերի 2001 - 23:08 AMT  18:18 GMT
Հայաստանի պաշտպանության նախարար Սերժ Սարգսյանը մեկնել է Բրյուսել` Եվրոատլանտյան համագործակցության երկրների Պաշտպանության նախարարների Խորհրդի վաղը սկսվող նիստին մասնակցելու համար:
ԱԴՐԲԵՋԱՆՑԻՆԵՐԸ ԳԻՏԱԿՑՈՒՄ ԵՆ, ՈՐ ԻՐԵՆՑ ԵՐԿԻՐԸ ԿՀԵՌԱՑՎԻ ԵՎՐՈՊԱՅԻ ԽՈՐՀՐԴԻՑ
17 դեկտեմբերի 2001 - 23:07 AMT  18:18 GMT
Ադրբեջանի հասարակությունը հստակորեն գիտակցում է, որ երկիրը կարող է զրկվել Եվրոպայի Խորհուրդի անդամի կարգավիճակից արդեն հունվարին:
ԴՈՆԱԼԴ ՌԱՄՍՖԵԼԴԸ «ԲԱՔՈՒ Է ԺԱՄԱՆԵԼ ԿՈՆԿՐԵՏ ԱՌԱՋԱՐԿՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐՈՎ»
Նախարարին ուղեկցում էին Պենտագոնի երեսունից ավել բարձրաստիճան պաշտոնյաներ:
ՊԵՆՏԱԳՈՆԻ ՂԵԿԱՎԱՐԸ ՔՆՆԱՐԿԵԼ Է ՌԱԶՄԱԿԱՆ ՈԼՈՐՏՈՒՄ ՀԱՅ-ԱՄԵՐԻԿՅԱՆ ԳՈՐԾԱԿՑՈՒԹՅԱՆ ՀԵՌԱՆԿԱՐՆԵՐԸ ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՂԵԿԱՎԱՐՈՒԹՅԱՆ ՀԵՏ
17 դեկտեմբերի 2001 - 23:06 AMT  18:18 GMT
Շաբաթ օրը ԱՄՆ պաշտպանության նախարար Դոնալդ Ռամսֆելդը կարճատեւ այցով ժամանել է Երեւան:
ՂԱՐԱԲԱՂՅԱՆ ՀԱՐՑԻ ՎԵՐԱԲԵՐՅԱԼ ՑԱՆԿԱՑԱԾ ՓԱՍՏԱԹՂԹՈՒՄ ՉԻՆԱՍՏԱՆԸ ՈՉ ՄԻ ԴԵՊՔՈՒՄ ՉԻ ԱՆԴՐԱԴԱՌՆՈՒՄ ԿԱՐԳԱՎԻՃԱԿԻՆ
17 դեկտեմբերի 2001 - 23:05 AMT  18:18 GMT
Այդ մասին հայտնել է Հայաստանում Չինաստանի արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Չժու Չժաոշունը:
ՎՐԱՑ ԽՈՐՀՐԴԱՐԱՆԱԿԱՆԸ ԿՈՉ Է ԱՐԵԼ ՀԵՏԱՁԳԵԼ ԹՈՒՐՔ ՄԵՍԽԵՏՑԻՆԵՐԻ ՋԱՎԱԽՔՈՒՄ ՎԵՐԱԲՆԱԿԵՑՈՒՄԸ
Վրաստանի խորհրդարանի մարդու իրավունքների պաշտպանության հանձնաժողովի նախագահ Ելենա Թեւդորաձեն հանդես եկավ նախաձեռնությամբ` հետաձգել թուրք մեսխետցիների վերաբնակեցման մասին օրենքի կիրառումը:
ՊԱՂԵՍՏԻՆԻ ԶԼՄ-ՆԵՐԻ ՏՎՅԱԼՆԵՐՈՎ, ՈՒՍԱՄԱ ԲԵՆ ԼԱԴԵՆԻ ԶԻՆԱԿԻՑՆԵՐԸ ԱԴՐԲԵՋԱՆԻ ՏԱՐԱԾՔԸ ՕԳՏԱԳՈՐԾՈՒՄ ԵՆ ՈՐՊԵՍ «ՓՈԽԱԲԵՌՆՄԱՆ ԿԵՏ»
17 դեկտեմբերի 2001 - 23:04 AMT  18:18 GMT
Ըստ պաղեստինյան ԶԼՄ-ների հաղորդագրության` Ուսամա բեն Լադենի երեք զինակիցներ` Հուսեին Ահմեդ Միքքավին, Սեյֆուլ Ադալը, Ահմեդ Խամզա Եմենին Աֆղանստանից հեռացել են` ուղեւորվելով Ադրբեջանով:
ՎՐԱՍՏԱՆՈՒՄ ԲՆԱԿՎՈՂ ԱԴՐԲԵՋԱՆՑԻՆԵՐԸ ԱԼԻԵՒԻՆ ԲՈՂՈՔՈՒՄ ԵՆ ՇԵՒԱՐԴՆԱՁԵԻՑ
17 դեկտեմբերի 2001 - 23:03 AMT  18:18 GMT
Վրաստանի ադրբեջանաբնակ շրջաններում շարունակվում է աճել լարվածությունը` ադրբեջանցի Միքայել Մահմուդովի պատգամավորական մանդատի ձեռքբերման հավակնությունների կապակցությամբ: