12 հունվարի 2008 - 15:59 AMT  01:18 GMT
Ռոբերտ Լեգվոլդ. Հակամարտությունը Աբխազիայում չի կարգավորվի, իսկ Վրաստանին չի առաջարկվի անդամակցել ՆԱՏՕ-ին
Հանրաքվեի արդյունքները չեն ազդի ՆԱՏՕ-ին Վրաստանի անդամակցության վրա
12 հունվարի 2008 - 15:43 AMT  01:18 GMT
Դենիել Ֆրիդ. Եթե Սահակաշվիլին շարունակի նույն միջոցները օգտագործել, ինչ եւ վերջին ամիսներին, ապա նա կլքի Բուխարեստի գագաթնաժողովը դատարկ ձեռքերով
ԱՄՆ-ն եւ Գերմանիան պատրաստվում են ճանաչել Կոսովոյի անկախությունը
12 հունվարի 2008 - 15:35 AMT  01:18 GMT
The New York Times. ԱՄՆ-ն լուրջ ճնշում են գործադում ԵՄ վրա, որպեսզի բացառեն Կոսովոյի ճանաչման հարցում անգամ մեկ շաբաթ ուշացման հնարավորությունը
Թուրքիան նորից ռմբակոծում է Հյուսիսային Իրաքը
12 հունվարի 2008 - 15:29 AMT  01:18 GMT
Հարվածը կատարվել է Քրդական աշխատավորական կուսակցության (PKK) ջոկատների հնարավոր հենակետերի ուղղությամբ
Բեթղեհեմում Ջորջ Բուշին հիշեցրել են Հայոց ցեղասպանության մասին
12 հունվարի 2008 - 15:27 AMT  01:18 GMT
Արքեպիսկոպոս Շիրվանյանը խնդրել է Սպիտակ տան ղեկավարին վերանայել Հայոց ցեղասպանության ճանաչման հարցը
Ժողովրդավարության «փարոսները» ըստ Ջորջ Բուշի
10 հունվարի 2008 - 19:17 AMT  01:18 GMT
Թուրքիայի նախագահ Աբդուլահ Գյուլի այցելությունը ԱՄՆ կազմակերպված էր ամենաբարձր մակարդակով. հանդիպումներ Ջորջ Բուշի, Քոնդոլիզա Ռայսի, կոնգրեսականների, թուրք-ամերիկյան կազմակերպությունների հետ: Դա լրիվ բնական է, քանի որ Գյուլի այցելությունը Վաշինգթոն առաջինն էր` Թուրքիայի նախագահի պաշտոնում: Սակայն ինչպես միշտ, անհաս բարձրունքում հայտնվեց Ջորջ Բուշը, ով հայտարարեց, որ Թուրքիան ժողովրդավարության եւ իսլամի գոյակցության հոյակապ օրինակ է: