PanARMENIAN.Net - Today, on May 17, Azerbaijan disseminated subsequent misinformation on Azeri soldier having been wounded by Nagorno Karabakh Defense Army.
As Azerbaijani media outlets report citing Defense Ministry, National Army soldier 19-year-old Nurali Ali Aliyev was wounded in the head and hospitalized.
In a conversation with a PanARMENIAN.Net reporter, Senor Asatryan, head of NKR Defense Army's press service declared the news as subsequent misinformation, adding that Artsakh forces continue marinating ceasefire at the front.