ԼՂՀ Պաշտպանաության բանակ. Ադրբեջանցի զինվորի վիրավորելու մասին տեղեկությունները, հերթական կեղծիք են
PanARMENIAN.Net - Այսօր ստացվել է ադրբեջանական կողմի հերթական ապատեղեկատվությունը, համաձայն որի ադրբեջանցի զինծառայողը վիրավորվել է Արցախի Պաշտպանության բանակաի մարտիկներ կողմից:
Ինչպես հաղորդում են ադրբեջանական ԶԼՄ-ները` հղելով Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարությանը, Ազգային բանակի 19-ամյա զինծառայկող Նուրալի Ալի օղլու Ալիևը գլխից հրազենային վնասվածք է ստացել: Զինվորը տեղափոխվել է հիվանդանոց և գտնվում է ծանր վիճակում:
PanARMENIAN.Net ի թղթակցի խնդրանքով, ԼՂՀ Պաշտպանության բանակի մամլո քարտուղար Սենոր Ասատրյանը մեկնաբանել է այդ տեղեկությունները, հայտարարելով, որ Արցախի զինված ուժերը ճակատի ողջ երկայնքով պահպանում են հրադադարի ռեժիմը, իսկ այդ տեղեկությունները հերթական ապատեղեկատվոթյուն են: