OSCE MG: No document will be signed in St. Petersburg
PanARMENIAN.Net - "We don't expect Armenian and Azeri Presidents to sign any documents, but we do believe there'll be some progress," OSCE MG Co-Chair Matthew Bryza said after meeting with Azeri President Ilham Aliyev. The American diplomat characterized the current visit to Baku as preparation for the Sargsyan-Aliev meeting scheduled in St. Petersburg for June 4.
In a meeting with Azeri FM Elmar Mamedyarov and Deputy FM Araz Azimov, Co-Chairs discussed conceptions and some details concerning the "basic principles", Trend News quotes Bryza as saying.
OSCE MG Co-Chairs observe progress in Karabakh settlement talks, but they do not expect Armenian and Azeri Presidents to sign any documents during the upcoming meeting.