ՆԱԻՐԻ ՀՈՒՆԱՆՅԱՆԻ ԺՈՂՈՎՐԴԻՆ ՈՒՂՂՎԱԾ ԴԻՄՈՒՄԸ ՀԵՏԱՁԳՎԵՑ ՆՐԱ ԴԱՏԱՊԱՇՏՊԱՆԻ ՀԱՆԿԱՐԾԱԿԻ ՄԱՀՎԱՆ ՊԱՏՃԱՌՈՎ
1999 թվականի հոկտեմբերի 27-ին հայկական խորհրդարանում տեղի ունեցած ահաբեկչության գործի վերաբերյալ դատական նիստը հետաձգվել է ահաբեկիչների բանդայի ղեկավար Նաիրի Հունանյանի շահերը ներկայացնող դատապաշտպան Արտավազդ Կարապետյանի հանկարծամահ լինելու պատճառով:
«ՄՈՏ ԱՊԱԳԱՅՈՒՄ ԿՈՆԳՐԵՍԸ ՉԻ ՔՆՆԱՐԿԻ 907-ՐԴ ՈՒՂՂՈՒՄԸ ՎԵՐԱՑՆԵԼՈՒ ՎԵՐԱԲԵՐՅԱԼ ՀԱՐՑԸ», - հայտարարել է ԱՄՆ-ում Ադրբեջանի դեսպանը
2 հոկտեմբերի 2001 - 00:04 AMT  19:24 GMT
Դեսպանի խոսքերով, քննարկումները կարող են սկսվել 1-2 ամսից:
ՌՈՒՄԻՆԻԱՅԻ ՂԵԿԱՎԱՐԸ ԵՐԿՐՈՐԴ ԱՆԳԱՄ ԿԱՅՑԵԼԻ ՀԱՅԱՍՏԱՆ
1 հոկտեմբերի 2001 - 23:31 AMT  19:24 GMT
Իոն Իլիեսկուն մեկ անգամ արդեն այցելել է Երեւան:
ԱԴՐԲԵՋԱՆԻ ԽՈՐՀՐԴԱՐԱՆԻ ՆԱԽԿԻՆ ՂԵԿԱՎԱՐԸ ՀԱՍՏԱՏՈՒՄ Է, ՈՐ ԵՐԿՐԻ ՂԵԿԱՎԱՐՈՒԹՅՈՒՆԸ ԿԱՊՎԱԾ Է ԱՀԱԲԵԿԻՉ ՈՒՍԱՄԱ ԲԵՆ ԼԱԴԵՆԻ ՀԵՏ
Ի պատասխան այդ հայտարարության, իշխող կուսակցության ղեկավարները մեղադրել են ահաբեկչության մեջ ընդդիմությանը, որին հովանավորում է Գուլիեւը:
ՎՐԱՍՏԱՆԻ ՆԱԽԱԳԱՀԸ ԿԺԱՄԱՆԻ ԵՐԵՒԱՆ
1 հոկտեմբերի 2001 - 23:13 AMT  19:24 GMT
Վրաստանի նախագահ Էդուարդ Շեւարդնաձեն հոկտեմբերի վերջին պաշտոնական այցով կժամանի Երեւան:
ԱՄՆ-ՈՒՄ ՏԵՂԻ ՈՒՆԵՑԱԾ ԱՀԱԲԵԿՉՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԻ ՀԵՏԵՎԱՆՔՈՎ 4 ՀԱՅ Է ԶՈՀՎԵԼ
1 հոկտեմբերի 2001 - 22:30 AMT  19:24 GMT
Պաշտոնապես նրանք համարվում են անհայտ կորածներ:
ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՌՈՒՍԱՍՏԱՆ-ԲԵԼՈՌՈՒՍ ՄԻՈՒԹՅԱՆԸ ԱՆԴԱՄԱԿՑԵԼՈՒ ՀԱՐՑԸ ՉԻ ՔՆՆԱՐԿՎՈՒՄ
1 հոկտեմբերի 2001 - 22:04 AMT  19:24 GMT
Ռուսաստանյան լրագրողների հարցերին պատասխանելով, Ռոբերտ Քոչարյանը կրկին հաստատեց, որ Ռուսաստան-Բելոռուս միությանը Հայաստանի անդամակցելու հարցն այսօր քննարկման առարկա չի հանդիսանում:
ԵԽԽՎ-ՈՒՄ ԱԴՐԲԵՋԱՆԻ ՆԵՐԿԱՅԱՑՈՒՑԻՉՆԵՐԸ ԽԱՓԱՆԵԼ ԵՆ ՏԱՐԱԾՔԱՇՐՋԱՆԱՅԻՆ ԳՈՐԾԱԿՑՈՒԹՅԱՆԸ ՈՒՂՂՎԱԾ ՆԱԽԱՁԵՌՆՈՒԹՅՈՒՆԸ
1 հոկտեմբերի 2001 - 22:03 AMT  19:24 GMT
Եվրախորհրդի խորհրդարանական վեհաժողովի աշնանային նստաշրջանի վերջին օրը կայացավ կազմակերպության քաղաքական կոմիտեի անդամների եւ Ադրբեջանի , Հայաստանի ու Վրաստանի պատվիրակության ներկայացուցիչների հանդիպումը:
ԱԼԻԵՒԸ ԵՒ ՇԵՒԱՐԴՆԱՁԵՆ ՍՏՈՐԱԳՐԵԼ ԵՆ ԱԴՐԲԵՋԱՆԻ ԵՒ ՎՐԱՍՏԱՆԻ ԲԱՐԵԿԱՄԱԿԱՆ ՀԱՐԱԲԵՐՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԻ ՀԱՏՈՒԿ ԲՆՈՒՅԹ ՄԱՍԻՆ ՀՌՉԱԿԱԳԻՐ
1 հոկտեմբերի 2001 - 19:53 AMT  19:24 GMT
Շեւարդնաձեի խոսքերով, ունենալով մասնագիտորեն պատրաստված բանակ, Ադրբեջանը եւ Վրաստանը կարող էն առանց ուժի դիմելու հաղթել անջատվողականությունը, զինվորական գործոնը բանակցությունների ժամանակ օգտագործելով որպես ճնշման գործիք:
ԵՐԵՒԱՆ Է ԺԱՄԱՆԵԼ ՌՈՒՍԱՍՏԱՆՅԱՆ ԼՐԱԳՐՈՂՆԵՐԻ ՄԵԾ ԽՈՒՄԲ
1 հոկտեմբերի 2001 - 19:52 AMT  19:24 GMT
Շաբաթ օրը Երեւան է ժամանել ռուսաստանյան լրագրողների մեծ խումբ մասնակցելու Հայաստանում քրիստոնեության ընդունման 1700-ամյակին նվիրված տոնակատարություններին: